Ako správne zabaliť nábytok pri preprave?

Publikované: 14. 08. 2018

O ničomFajnCelkom dobréPekný článokSuper! (1hlas/ov, priemer: 5,00 z 5)
Loading...

Ako správne zabaliť nábytok pri preprave? Čaká vás sťahovanie z Anglicka na Slovensko alebo naopak? Ak ste sa rozhodli vziať si so sebou aj nábytok, mali by ste ho vedieť správne zabaliť. Nie každý kus nábytku má totiž štandardný tvar a nie všetok nábytok je možné rozložiť a zabaliť do škatule. Ako teda zabaliť nábytok, aby do cieľa dorazil nepoškodený?

Tipy na bezpečné zabalenie nábytku

Určite už viete, že pri balení balíkov musíte použiť pevné škatule, kvalitný obalový materiál, výplne, či pevnú lepiacu pásku. To isté platí aj pri balení nábytku. No sú tu isté špecifiká. Každý kus má totiž iný tvar a problémy môžu narobiť aj otváracie dvierka, či šuplíky. Baľte preto nábytok podľa nasledujúcich tipov.


Potrebujete sa presťahovať? Spoľahnite sa na nás


1. Vyberte vhodný obalový materiál

Ak ide o nábytok, ktorý dokážete rozmontovať, vhodné je použiť pevné kartónové škatule. Ideálne tie, v ktorých ste nábytok kúpili. Do škatúľ jednoducho vložíte samostatné dosky a iné časti rozmontovaného nábytku, pridáte výplň, a škatuľu prelepíte páskou a obalíte fóliou.

Ak však nábytok nie je možné rozmontovať, v tom prípade použite bublinkovú alebo klasickú fóliu, do ktorej nábytok dôkladne zabalíte.

2. Každý kus nábytku zabaľte samostatne

Ak napríklad chcete prepraviť dve samostatné skrinky, v žiadnom prípade ich nebaľte dohromady, ani nijako nespájajte. Sťažili by ste kuriérovi manipuláciu s balíkom.

Okrem toho hrozí, že niektorá z takto spojených častí balíka by sa pri preprave mohla odpojiť. Ak by na takomto kuse nebola uvedená adresa, nebolo by možné ju doručiť! Platí teda, že každý kus nábytku musí byť zabalený osve.

Výnimku tvoria jedine stoličky, ktoré môžete zabaliť po dvoch kusoch a to tak, že ich uložíte na seba (ak do seba zapadnú) alebo ich spojíte sedacími časťami (to znamená, že jedna zo stoličiek bude „hore nohami“).

3. Adresa patrí na každý samostatný balík

Každý samostatne zabalený kus nábytku opatrite adresným štítkom, na ktorom nebude chýbať adresa príjemcu, adresa odosielateľa a ich telefónne čísla. Aj keď sú všetky kusy súčasťou jednej zásielky, adresa musí byť na každom z nich. V jednom kamióne sa totiž môže prepravovať viacero zásielok od rôznych odosielateľov, ktoré obsahujú nábytok. Predídete tak ich pomiešaniu.

4. Pozor na rohy, hrany a vytŕčajúce časti nábytku

Tie by ste mali zabezpečiť proti poškodeniu kusmi kartónu, polystyrénu, molitanu, či bublinkovou fóliou. To platí napríklad aj pre nôžky stoličky, či sedačky.

Kliknite na obrázok pre zväčšenie

Ak prepravujete napríklad skrinku s poličkami, tie je potrebné odmontovať. Pri preprave by sa totiž mohli poličky v skrinke pohybovať a poškodiť. Obaľte ich teda vo fólii ako samostatný balík. Zabránite ich poškodeniu.

5. Zabezpečte dvierka a šuplíky

A to tak, aby sa dvierka, či šuplíky počas prepravy nemohli otvoriť. Prelepte ich kusmi lepiacej pásky a to aj v prípade, ak je celý kus nábytku obalený vo fólii.

6. Škatuľu označte potrebnými nálepkami, či nápismi

Vhodné je, ak na škatuľu s nábytkom umiestnite nálepku, prípadne nápis „krehké“. A to najmä v prípade, ak obsahuje sklenené časti. Tie musia byť takisto bezpečne obalené v bublinkovej fólii. Na škatuľu môžete tiež nakresliť šípku, ktorá usmerní prepravcu pri ukladaní zásielky do kamiónu. Bude tak vedieť, ktorá strana škatule je horná a ktorá dolná.

Kliknite na obrázok pre zväčšenie

Ak sa budete riadiť týmito tipmi, váš nábytok prežije sťahovanie z Anglicka bez ujmy. Samozrejme, s presťahovaním nábytku vám Maťko a Kubko s radosťou pomôže. Pretože ani preprava balíkov väčších rozmerov, či neštandardných tvarov, pre nás nie je žiadny problém!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *