Ako zabaliť balík do Anglicka? Návod krok za krokom

Publikované: 22. 05. 2018

O ničomFajnCelkom dobréPekný článokSuper! (2hlas/ov, priemer: 5,00 z 5)
Loading...

o zabaliť balík do Anglicka
Ak posielate balík do Anglicka s Maťkom a Kubkom, mali by ste vedieť, ako ho správne zabaliť. Je to nutné najmä z dôvodu, aby bola preprava balíkov bezpečná a samozrejme, úspešná.

Ako zabaliť balík bezpečne a spoľahlivo

Len ak máte balík zabalený správne, môžete si v prípade poškodenia jeho obsahu počas prepravy uplatňovať reklamáciu. Preto svoje balíky vždy baľte podľa nasledujúcich odporúčaní.

1. Pripravte si vhodný obalový materiál

Ako zabaliť balík nie je žiadna veda. Na bezpečné zabalenie balíka budete potrebovať pevnú kartónovú škatuľu, bublinkovú fóliu alebo noviny, lepiacu pásku a nožnice.

Ako zabaliť balík - obalový materiál

2. Každý kus v balíku zabaľte samostatne

Najmä ak posielate krehké predmety, je nutné ich po jednom obaliť v bublinkovej fólii. Zabránite tak vzájomnému poškodeniu predmetov v balíku. Do bublinkovej fólie by ste určite mali zabaliť sklenené predmety, či kozmetiku. Veci ako oblečenie, obuv alebo knihy, postačí obaliť novinovým papierom.

Ako zabaliť balík - predmety dôkladne zabľte

3. Steny škatule vysteľte fóliou

Ak ste zvolili na obalenie vecí v balíku noviny, steny škatule vysteľte bublinkovou fóliou. Obmedzíte tak prípadné nárazy a zabránite poškodeniu vecí.

Ako zabaliť balík - balík vystelieme

4. Veci uložte do škatule

Všetky samostatne zabalené predmety vložte do pevnej škatule. Poukladajte ich tak, aby medzi nimi ostalo čo najmenej voľného miesta. Tak sa nebudú veci v škatuli posúvať a narážať do seba. V prípade, že vám v škatuli ostalo voľné miesto, môžete ho vyplniť pokrčenými novinami.

Ako zabaliť balík - vrstvy oddeľujeme novinami

5. Zabezpečte aj vrch balíka

Na všetky veci uložené v balíku položte ešte vrstvu bublinkovej fólie. Tak budú chránené aj zhora. Nezabudnite tiež priložiť kompletný zoznam vecí v balíku. Ten slúži prepravcovi na deklaráciu obsahu balíka anglickým colným úradom.

Ako zabaliť balík - zoznam vecí

6. Škatuľu bezpečne uzatvorte

Nakoniec je potrebné škatuľu prelepiť lepiacou páskou. Prelepte ju viac krát, aby ste zabránili prípadnému otvoreniu.

7. Napíšte adresu príjemcu a odosielateľa

Navrch uzatvorenej škatule pridajte adresný štítok. Postačí kus papiera, na ktorý čitateľne paličkovým písmom napíšete adresu príjemcu a tiež adresu odosielateľa, plus telefónne čísla. Tento papier na škatuľu dôkladne upevnite, aby sa počas prepravy neodlepil a nestratil. Najvhodnejšie je vložiť ho do euroobalu a dôkladne ho prilepiť na krabicu.

Ako zabaliť balík - adresaAk by sa na krabici nachádzali staré štítky a nálepky, strhnite ich dolu.

Preprava balíkov môže prinášať určité riziká a nepredvídateľné situácie. Ak by k nejakej došlo, váš balík do Anglicka by mal byť zabalený tak, aby zvládol pád z výšky 70 centimetrov. Pri balení svojej zásielky na to teda myslite. Naším spoločným cieľom je, aby váš balík dorazil do cieľa bezpečne a rýchlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *