Ako zabaliť kufor pri preprave do zahraničia

Publikované: 30. 11. 2017

O ničomFajnCelkom dobréPekný článokSuper! (1hlas/ov, priemer: 5,00 z 5)
Loading...

Ako zabaliť kufor pri preprave do zahraničiaPokiaľ váhate, a neviete si rady ako zabaliť kufor aby bol bezpečne dopravený k adresátovi v zahraničí, prinášame vám jednoduchý postup, ktorý vyriešiť váš problém so zabalením vášho kufra. Pripravili sme štyri spôsoby ako jednoducho i bezpečne zabaliť kufor a správne ho označiť. Zjednoduší sa tým jeho preprava a doručenie adresátovi.

Spôsob č. 1 – balenie do strečovej fólie

Ak ste si zvolili tento spôsob zabalenia svojho kufra, budete potrebovať: strečovú fóliu, nožnice, papier, na ktorý napíšete adresu odosielateľa i adresáta, priesvitnú lepiacu pásku a euroobal. Postup ako zabaliť kufor je veľmi jednoduchý.

Ako zabaliť kufor - obaľte ho strečovou fóliou

Kufor jednoducho obaľte strečovou fóliou, aby sa kufor ochránil pred špinou a vlhkosťou.

Ako zabaliť kufor - oblepte ho páskou a nalepte adresu

Fóliu oblepte ešte lepiacou páskou. Na balík nalepte lepiacou páskou papier s adresou odosielateľa a adresáta, pri adresátovi musí byť aj tel. číslo (na obrázku chybne uvedené nie je). Adresa na balíku by mala byť dobre čitateľná, ideálne v euroobale alebo prelepená priesvitnou lepiacou páskou, aby sa počas prepravy pôsobením vlhka nerozmazala a zostala čitateľná.

Spôsob č. 2 – balenie do plastového vreca

Pri tomto spôsobe balenia vášho kufra budete potrebovať tmavé plastové vrece do koša, prípadne je možné na internete zakúpiť priamo sadu na balenie kufra, ktorá toto vrece obsahuje.

Ďalšie pomôcky, ktoré budete potrebovať je lepiaca páska a samozrejme papier s adresami odosielateľa a adresáta, ktorý ideálne vložíte do euroobalu. Pozrite si fotografie, ako zabaliť kufor do vreca.

Ako zabaliť kufor - natiahnite naň sáčok

Na kufor natiahnite plastové vrece.

Ako zabaliť balík - vrece oblepte lepiacou páskou a nalepte adresu

Následne ho oblepte lepiacou páskou. Na kufor nalepte euroobal s papierom, v ktorom sú adresy odosielateľa a adresáta s tel. číslom (na obrázku nie je), prípadne papier s adresami nalepte na kufor pomocou priesvitnej lepiacej pásky tak, aby bol celý papier touto páskou oblepený.

Spôsob č. 3 – kufor vložte do krabice

Budete potrebovať obalový materiál ako je bublinková fólia s malými bublinkami, ktorá veľmi dobre tlmí nárazy. Na výplň balíka je vhodná i polystyrénová drť (guľôčky z polystyrénu), flo-pack alebo staré časopisy.

Ako zabaliť kufor do balíka

Samozrejme budete potrebovať i krabicu, papier s adresami a lepiacu pásku. Jednoducho vysteľte krabicu obalovým materiálom, najprv na spodok krabice.

Potom vložte kufor, obalový materiál vložte medzi krabicu a kufor po bokoch a nakoniec ho dajte aj na vrch kufra, obalovým materiálom nešetrite.

Adresa na blík do zahraničia

Balik zalepte a samozrejme nezabudnite na adresu v euroobale, pri adresátovi musí byť aj tel. číslo (na obrázku nie je).

Zabalenie kufra do krabice je najbezpečnejší spôsob prepravy vášho kufra, pri tomto spôsobe balenia je riziko poškodenia najmenšie a váš balík do Anglicka dorazí bezpečne a v poriadku k adresátovi.

Spôsob č 4. – nebaľte ho vôbec

Pokiaľ máte pevný kufor, ktorý je i nepremokavý alebo jednoducho ho nepotrebujete zabezpečiť proti vlhkosti a špine, tak jednoducho na rúčku kufra nalepte papier s adresami odosielateľa a adresáta.

Ako zabaliť kufor - adresa na rúčke kufra

Tento papier prelepte niekoľkokrát priesvitnou lepiacou páskou, aby sa adresa počas prepravy nerozmazala a máte hotovo. Adresu vždy nalepte na rúčku kufra, nakoľko z textilnej časti kufra sa môže adresa odlepiť a doručenie vášho balíka z anglicka sa môže skomplikovať!

Ktorýkoľvek spôsob balenia si vyberiete, nezabudnite si zabezpečiť fotografiu zabaleného kufra a samozrejme ho odvážiť. Fotografia vám pomôže pri vybavovaní reklamácie prepravy v prípade poškodenia.

Preprava kufrov alebo preprava balíkov či preprava tovaru sa realizuje spoločne v jednom prepravnom vozidle a je vo vašom záujme, aby bol váš kufor zabalený a zabezpečený tak, aby nedošlo k jeho poškodeniu pri páde z výšky 70 cm.

V prípade, že ste si stále nie istý ako zabaliť váš kufor, neváhajte nás kontaktovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *