Poznáte podmienky dovozu cigariet a alkoholu do Anglicka?

Publikované: 05. 09. 2017

O ničomFajnCelkom dobréPekný článokSuper! (Bez hodnotenia)
Loading...

Poznáte podmienky dovozu cigariet a alkoholu do Anglicka? Mnohí Slováci a Česi, ktorí dlhodobo žijú v Anglicku, si sem pravidelne privážajú alkohol a cigarety pre vlastnú spotrebu. Dôvod je zrejmý. V Anglicku sú totiž cigarety, cigary a aj alkohol omnoho drahšie, ako u nás. V snahe ušetriť sa teda našinci radšej poriadne zásobia. Takisto aj balíky do Anglicka môžu cigarety a alkohol obsahovať. Aké sú však podmienky na ich dovoz?

Čo treba vedieť pri dovoze cigariet a alkoholu do Anglicka

Množstvo alkoholu, cigariet, či cigár, ktoré do Anglicka doveziete, v podstate nie je nijako ohraničené. Ak však prekročíte určité limity, budete musieť pri preprave vysvetliť, aký je účel dovozu.

O aké limity ide? V podstate bez otázok a vysvetľovania môžete doviezť cigarety v množstve 800 kusov, cigary 200 ks, cigarky 400 ks, tabak 1 kg. Pokiaľ ide o alkohol, bez podmienok je pivo v objeme 110 litrov, víno 90 l, silné víno 20 l a destiláty 10 litrov.

Ak tieto limity prekročíte, pripravte sa na otázky pri dovoze na hraniciach. V prvom rade budete musieť dokázať, že sa s dovážaným tovarom nechystáte obchodovať. Ak by ste tak urobili, hrozí vám trest až 7 rokov väzenia! Pripraviť by ste si mali tiež odpovede na tieto otázky:

  • Aký typ a počet tovaru prenášate? Odpovedzte v každom prípade presne a pravdivo.
  • Zaplatili ste za tento tovar? Odporúčame uschovať si všetky doklady o zaplatení a pri colnej kontrole ich mať k dispozícii. Tu tiež platí, že za dané tovary musíte zaplatiť daň v krajine, kde ste ich zakúpili. V Anglicku už za ne daň nebudete musieť platiť.
  • Prečo ste tieto tovary zakúpili a prevážate ich? Kúpili ste si ich pre osobnú spotrebu, prípadne ako dar.
  • Ako často cestujete? A takisto ako často toto množstvo cigariet, či alkoholu, prevážate.
  • Koľko zvyčajne fajčíte a pijete? Ak odpoviete, že nefajčíte, prípadne vôbec nepijete, pri kontrole vám zrejme neuveria, že ide o vaše osobné zásoby!

Dovoz cigariet a alkoholu do AnglickaAk sa teda chcete vyhnúť problémom, pri kontrole určite spolupracujte. Na otázky odpovedajte pravdivo.

Takisto sa neodporúča prekročiť stanovené limity, čo sa týka množstva. Ak by vás totiž podozrievali, že tovar veziete na obchodné účely, cigarety a alkohol vám môžu byť skonfiškované. Rovnako môže byť skonfiškované aj vozidlo, ktorým ste tovar prevážali. A hrozí vám tiež spomínaný trest. Viac informácií nájdete tu.

 

Uvedené množstvá cigariet a alkoholu je možné si doviezť do Anglicka iba osobne. Cez našu spoločnosť Maťko a Kubko nie je možné prepraviť žiadne množstvá cigariet a alkoholu, je to prísne zakázane – viď prepravné podmienky.

Viac informácií o veciach vylúčených z prepravy sa dozviete v tomto článku.

 

foto: flickr a wikipedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *