Preprava balíkov z a do Anglicka

Preprava zásielok do Anglicka

1. Čo prepravíme?

Do Anglicka alebo z Anglicka prepravíme čo len budete chcieť! Od listových zásielok, cez balíky, až po nadrozmerný a paletový tovar. Prepravujeme bicykle či veterány, alebo aj poľnohospodárske stroje, traktory, sejačky alebo kosačky. Jednoducho všetko, čo sa zmestí do kamióna.

2. Čo zásielka do Anglicka nesmie obsahovať?

Vaša zásielka nesmie obsahovať veci vylúčené z prepravy (viď Prepravné podmienky).

Objednať prepravu

3. Koľko vás bude stáť balík do Anglicka?

Preprava balíkov do Anglicka zo Slovenska a Čiech, Vás za 1 kg zásielky bude stáť 2.20€ (£1,95/kg). Minimálna sadzba je 22€ (£19.50) pre zásielky do 10 kilogramov.

Príklad:

Hmotnosť Cena
9 kg 22€
12 kg 26,40€
20 kg 44€

4. Koľko vás bude stáť balík z Anglicka?

Pri opačnej trase, teda preprava balíkov z Anglicka na Slovensko a do Českej republiky Vás bude stáť len £1,60 kilogram. V tomto prípade minimálna sadzba je vo výške £16 pre zásielky do 10 kilogramov.

Príklad:

Hmotnosť Cena
9 kg £16
12 kg £19,20
20 kg £32

5. Ako za prevoz balíka zaplatíte?

Spôsob platby si môžete zvoliť podľa svojich možností. Prevodom na účet, alebo v hotovosti pri vyzdvihnutí zásielky v Čechách /na Slovensku alebo pri doručení v UK. Za miesto doručenia (okrem Škótska), ani za veľkosť, či počet kusov  už neplatíte žiadne ďalšie poplatky.

6. Za ako dlho svoju zásielku dostanete?

Zásielka bude pred vašimi dverami alebo pred dverami príjemcu do 7 pracovných dní od odchodu zo Slovenska/Čiech/UK. (Pozrite si najbližší termín prepravy). Vyzdvihnutie zásielky kuriérom zabezpečujeme vždy niekoľko dní pred termínom odchodu. Ak by ste chceli vedieť, kde sa Vaša zásielka práve nachádza, môžete telefonicky kontaktovať kuriéra.

POZOR NOVINKA – už nemusíte čakať na kuriéra, môžete svoje zásielky odniesť na zberné miesta, viac informácií na tejto stránke.

Objednať prepravu

7. Ako je potrebné zásielku zabaliť?

Pri balení svojej zásielky dbajte na to, aby bola dostatočne zabezpečená. Najmä krehké a sklenené predmety je potrebné dostatočne chrániť proti priamemu poškodeniu. Balík preto vždy baľte do pevného obalu (napríklad kufor, kartónová škatuľa, pevná cestovná taška) a označte ju adresou a telefónnym číslom príjemcu.

8. Je to bezpečné?

Nemusíte mať obavy. V cene prepravy je totiž zahrnuté aj poistenie proti poškodeniu, či strate. Vaša zásielka však musí byť dostatočne zabalená a zabezpečená, aby nemohlo dôjsť k poškodeniu. Nami prepravované zásielky sú automaticky poistené.

Ak si však chcete byť 100% istí, môžete si svoju zásielku ešte pripoistiť. Pripoistenie Vás pritom bude stáť len 6% z hodnoty prepravovaného tovaru. Preprava balíkov do UK zo Slovenska/Česka alebo naopak je s nami teda celkom bezpečná.

9. Vernostná zľava

Od 5. 6. 2017 sme zaviedli vernostnú zľavu. Ak si objednáte 5 krát dopravu vo váhe 50 kg a viac, šiestu dopravu do 50 kg máte ZADARMO! Viac informácií o vernostnej zľave nájdete na tejto stránke.

10. Preprava balíkov zadarmo

Váš balík radi prepravíme zadarmo, ak je určený deťom, ktoré potrebujú pomoc, či už sú telesne postihnuté, sociálne znevýhodnené alebo žijú v detskom domove. Viac informácií sa dozviete na tejto stránke.

Objednajte si prepravu balíka ešte dnes!